טיפול בדיכאון –

 

חשוב לדעת שאפשר לטפל בהצלחה בדיכאון, כאשר הוא מאובחן וניתן הטיפול המתאים. פעמים רבות לוקח זמן עד שהאדם מבין מה הבעיה, למשל בשל הקושי לזהות שמאחורי ריבוי הבעיות הגופניות, העצבנות והאדישות עומד דיכאון. גם כאשר מבינים שמדובר בדיכאון, לעתים חוששים לפנות לקבל עזרה בשל הסטיגמה החברתית התופסת דיכאון ופנייה לטיפול כחולשה. הרתיעה מטיפול מאריכה את המצוקה של האדם שסובל מדיכאון ושל סביבתו. רתיעה זו אף עלולה להיות מסוכנת, מפני שדיכאון בביטויו הקיצוני ביותר עלול להוביל לאובדנות. משפחה תומכת שמעודדת ללכת לטיפול יכולה להקל באופן משמעותי על הפנייה לאיש מקצוע.

 

 

 

 

בשנים האחרונות חלה התקדמות רבה בתחום הטיפול בדיכאון. במקרים רבים נמצא כי השילוב בין טיפול פסיכולוגי לטיפול תרופתי משיג את השיפור הטוב והממושך ביותר. טיפול תרופתי נחוץ בעיקר כאשר מזהים שהדיכאון הוא פנימי ואינו תגובה לאירוע, כאשר הדיכאון הוא מתמשך, וכאשר האפיזודות הדיכאוניות חוזרות על עצמן במשך השנים.

 

שיטות טיפול נוספות שעשויות להקל על דיכאון, ושניתן לשלבן עם טיפול פסיכולוגי, הן תזונה נכונה, לקיחת חומצות שומן אומגה 3, פעילות גופנית, דיקור סיני, חשיפה לאור ועוד.